Global

Syngenta Flowers Turkey

Önemli Piyasa Trendleri

Teknik destek ihtiyacı için

Syngenta flowers piyasadaki yerel uzmanlığı ile Türkiyedeki çiçek üreticilerini destekleyebilir. Online üretici toplantıları, sanal turlar ile ürün yelpazemizdeki fırsat ürünler, teknik destek ekibimiz tarafından netleştirilebilir. Eğer internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz sanal tur ve web toplantılarına ücretsiz katılmak isterseniz lütfen web seminerlerimize kaydolunuz.

 

Syngenta Flowers yaz denemelerine hoşgeldiniz!

Syngenta Flowers pazarlama müdürü Michael Van Baekel, Andjik ve De lier tesislerimize hoşgeldiniz diyor. Burada yeni ve harika çeşitlerimizi Türk üreticiler için sergiledik. Daha fazla bilgi için lütfen web sayfamızı ziyaret edin : syngentaflowers.com/bi

Register for webinar
Web seminerlerimize kaydolun
.
 

 

Temel Pazar Trendleri

Türkiye Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bir ülke olarak bilinir, ama bununla beraber kuzey ve iç bölgeleri, güney bölgelerine nazaran daha soğuk bir iklime sahiptir. Coğrafi özellikleri Türkiye’ye saksılık ve mevsimlik çiçek üretimi konusunda büyük avantajlar sağlar.Türkiye’de yapılan üretim daha çok belediyeler, devlet kurumları ve peyzaj firmaları tarafından peyzaj uygulamaları için kullanılır. Türkiye’de toplumsal alanların çiçeklerle dekore edilmesi güçlü bir gelenektir. Ayrıca kesme çiçek sektörü Rusya ve Balkan bölgesine önemli miktarda ihracat yapmaktadır.
İç pazarda çiçekler tüketicilere perakende olarak süpermarketler, fidanlıklar ve pazarlardaki satışlar aracılığı ile ulaşır.
Türkiye’nin kuzey  batı bölgesinde yer alan Yalova şehri Türkiye’nin en önemli üretim bölgesidir. Diğer önemli bölgeler sırasıyla İzmir, Antalya ve Adana şehirleridir.
Türkiye’de 3 ana üretim sezonu vardır. Bunlar; ilkbahar, yaz ve sonbahar sezonlarıdır. Ülkenin doğu bölgesi kışın oldukça soğuk bir iklime sahiptir. Güney doğu bölgesinde ise yazları aşırı sıcaklar görülebilir.
Üreticiler genellikle sera içerisinde üretim yaparlar. Geniş bir üretim çeşitliliği bulunan Türkiye’de en fazla üretilen çeşitler; sardunya, kadife, begonya, petunya, pervane, menekşe, çuha, bodrum papatyası gibi ürünlerdir. Syngenta flowers en geniş çeşitlilikteki, birbirinden kaliteli ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktadır.

Syngenta Flowers Türkiye Vinca Cora

Syngenta Pelargonium showing off in Turkish tourist area

Türkiye için ıslah

Türkiye pazarı kaliteli ürünleri talep eder. Bu sebeple Syngenta Flowers piyasada en güçlü çeşitleriyle bulunmaya kararlıdır. Çeşitlerimizde göz alıcı renkler, yağışsız geçen yazlarla başa çıkabilmek için gerekli hastalık dayanımı ve sıcaklık toleransı ile buluşur. Syngenta Flowers üreticilerin genetiklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamaya kararlıdır. Bu nedenle teknik destek, online dökümanlar, eğitici videolar ve uzmanlar tarafından yapılan sera ziyaretleri ile sunulur.

 

İletişim

Lütfen size yakın bir distribütörümüze Syngenta Flowers Türkiye distribütör ağından ulaşınız.

Order at your Syngenta distributor nearby
Syngenta Flowers Türkiye distribütör ağından ulaşınız

Key Account Manager Turkey: Can Cahit Erol.

 

Pazarlama desteği

 

Bizden haberleri ve yenilikleri kaçırma!

Yıldan yıla geliştirdiğimiz yeni çeşitlerimizi size sunuyoruz. Yeni çeşitlerimiz ve inovasyonlarımız ile ilgili ilk öğrenen olmak istiyorsanız

Sign up for our newsletter
Syngenta Flowers uluslararası gazesi için kaydolunuz.

 
Yüksel Akbulut is the company owner of Akbulut Süs Bitkileri. Read his story on Ivy League here.
Tango testimonials of Gülsu Flowers and Lalegül Peyzaj.
Read the story