Werken op locatie in deze corona tijd

News

Niet iedereen kan zijn of haar taken thuis vervullen. Sommige collega’s werken nog steeds op locatie. Bijvoorbeeld voor het maken van voedingsbodems en weefselkweekwerkzaamheden. Maria Tilton, Ewa Schoutsen en Dylan Kroon delen hoe het is om in deze corona crisis op locatie te werken.

Tissue Culture Lab: Maria Tilton (l) en Ewa Schoutsen (r)

Entkamer: Maria Tilton (l) en Ewa Schoutsen (r)

Voor welke werkzaamheden ben je genoodzaakt om op locatie te werken in plaats van thuis?
Weefselkweek kan niet thuis gedaan worden. Het overzetten van de planten vindt plaats in een flowkast onder steriele omstandigheden. De planten groeien door, ook het werk gaat door. Alle processen, initiatie, instandhouding en vermeerdering, gaan zoveel mogelijk door.  

Hoe voelt het om in deze tijd te werken op locatie? 
We hebben twee locaties, een lab in Enkhuizen en een lab in Andijk. Het team is opgesplitst in de twee locaties. Het subteam Andijk en het subteam Enkhuizen zien elkaar nu langere tijd niet. We zijn dus wel met een aantal collega’s samen per locatie. Op een bepaalde manier versterkt deze situatie in zekere zin ook ons teamgevoel; met elkaar prioriteren we het werk – één team, één taak. Vanwege de subteams en de prioritering nemen we elkaars werk over. Uiteraard houden we afstand en hebben we in kleine groepjes pauze, ook op afstand van elkaar.  

Wat voor stukje motivatie zou je iedereen willen meegeven? 
Ondanks dat je (sommige) collega’s misschien langere tijd niet ziet, is het belangrijk om contact met elkaar te houden om het teamgevoel te borgen. Met elkaar moeten we door deze periode heen en onze passie voor het werk, voor Syngenta Flowers én voor ons team helpen ons hierbij. 

Medium kitchen: Dylan Kroon

Mediumkeuken: Dylan Kroon

Voor welke werkzaamheden ben je genoodzaakt om op locatie te werken in plaats van thuis? 
In de Mediumkeuken maken we de voedingsbodems voor de planten en voor de gezondheidstoetsen. We maken het medium voor meerdere afdelingen, het is dus belangrijk dat dit proces doorgaat zodat andere afdelingen ook door kunnen werken. Uiteraard hebben de veiligheid van de medewerkers en ons team de hoogste prioriteit, we spreiden ons werk zoveel mogelijk zodat we met maximaal twee mensen in de keuken staan. Dit om de 1,5 meter afstand goed te kunnen handhaven.  

Hoe voelt het om in deze tijd te werken op locatie? 
Het is rustig in het bedrijf, wat een apart gevoel geeft. We zijn meer geïsoleerd op onze afdeling, ook geen bezoekers meer. Het geeft wel een tevreden gevoel dat andere afdelingen door kunnen werken omdat wij medium kunnen blijven maken. Vanwege plotselinge veranderingen is onze planning ook flexibeler. Als bijvoorbeeld een zending niet weg kan moet er snel extra medium komen om de planten alsnog in ons eigen lab over te kunnen zetten.  

Wat voor stukje motivatie zou je iedereen willen meegeven? 
Blijf positief!