Akbulut Süs Bitkileri - Yüksel Akbulut, Yalova, Turkey

Turkey

Yüksel Akbulut, Akbulut Süs Bitkileri firmasının sahibidir. Bu profesyonel saksılı çiçek üretim firması, Türkiye’nin batısında yer alan Yalova şehri içerisinde yer almaktadır. Ivy League serisi Yüksel için gelecek sezonun favorileri arasında yer alacak. “ Bir sakız sardunya çeşidi olarak Ivy League serisi kompakt bir bitki yapısına sahip ve bu diğer sakız sardunya çeşitleri ile karşılaştırdığımda Ivy League için büyük bir artı.Çok iyi yayılıyor ve kardeşlenerek gelişiyor.” 

Yüksel Akbulut is the company owner of Akbulut Süs Bitkileri. This professional pot plant production company is situated in the Yalova region in the western part of Turkey. For Yüksel the Ivy League is one of the favorites for the coming spring season. "As a peltatum serie, Ivy league’s compact plant habit is a big plus when I compare with other peltatum series in the market. It has very good branching and many side shoots."

Akbulut Süs Bitkileri - Yüksel Akbulut Yalova Turkey presenting Ivy League Pelargonium Geranium 2

Yüksel Akbulut: “ Bu çeşidi bitki gelişim düzenleyici kullanmadan geliştirdik. Yaprak rengi mükemmel ve askılı saksılara çok iyi uyum sağlıyor. Eminim ki güçlü bitki yapısı ve koyu yapraklı olması nedeniyle Ivy League yazın çok iyi bir bahçe ve sıcaklık performansı sunacak. Öngörüm şu ki bu çeşit önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de önemli bir pazar payına ulaşacak.”

Yüksel Akbulut: "We grow it without any PGR. It’s leaf colour is perfect and it is very ideal for hanging baskets. I’m sure that the strong plant habit and dark leaf type of Ivy League will offer a perfect garden performance in summer time. I predict that this serie will take a good market share in Turkish market in coming seasons."

Akbulut Süs Bitkileri - Yüksel Akbulut Yalova Turkey presenting Ivy League Pelargonium Geranium 1

Color ahead of its class.

Ivy League çok iyi bir ısı toleransı gösterir. Gerçekten sarkıcı sardunya sınıfı için çıtayı yükseltiyor. Bu sardunya peltatum güçlü yan dallanma gösterir ve saksıları kompakt bir şekilde doldurarak, daha iyi askılı  saksılar oluşturur. Geniş ve yenilikçi renk yelpazesi, Ivy League yetiştiricileri kendisine çekiyor.

  • En fazla sıcaklık toleransı olan sakız sardunya
  • Sıcak veya soğuk iklim koşullarında kesinlikle renk değiştirmez.
  • Güçlü bir bitki yapısı vardır, kompakt gelişimi ve güçlü yan dallanmaları sayesinde Pinç istemez.

Ivy League shows exceptional heat tolerance. It truly raises the bar for the ivy geranium class. This geranium peltatum shows strong branching and it's pot fill builds better baskets. The broad range of core and novelty colors makes Ivy League the go to Ivy geranium series for growers.

  • Most heat tolerant Ivy geranium.
  • No color fading in very cold or very hot circumstances.
  • Very strong branching so no pinching needed.
Akbulut Süs Bitkileri - Yüksel Akbulut Yalova Turkey presenting Ivy League Pelargonium Geranium 3

Yükselin hikayesini linkteki çelik kataloğumuzda da bulabilirsiniz. Syngenta Flowers Business International Vegetative Catalogue.

Read Yüksel's story in the Syngenta Flowers Business International Vegetative Catalogue.

Go to Syngenta Flowers Turkey.

Author

Can Erol
perm_identity
Syngenta Flowers